• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Рік дитячої творчості в Миколаївському районі

Указом Президента України 2013 оголошено Роком дитячої творчості, що активізує роботу щодо сприяння забезпеченню освітньо-культурних потреб дітей, створення умов для їх творчого, інтелектуального, духовного і фізичного розвитку, виявлення і підтримки талановитих і обдарованих учнів, організації змістовного дозвілля, вдосконалення виховної роботи та розвитку системи позашкільної освіти.

Сьогодні Миколаївський районний Будинок творчості учнів – один з найбільших позашкільних навчальних закладів в області, який працює за напрямами: художньо-естетичний, еколого-натуралістичний, науково-технічний, туристсько-краєзнавчий. Тут функціонують 120 гуртків, їх роботою охоплено 1859 дітей нашого району. На базах шкіл району працюють 90 працівників БТУ.

Одним із найбільших районних заходів, присвячених дитячій творчості, став новий, великий мистецький соціальний проект «Країна дитячої творчості». В рамках цього проекту заплановано і проводиться біля ста творчих конкурсів, фестивалів, акцій, виставок.

18 травня 2013 року в залі районного Будинку культури відбулося свято «Юні обдарування та таланти Миколаївського району», в рамках якого нагороджено переможців предметних олімпіад, призерів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, переможців обласних та Всеукраїнських конкурсів, виставок, акцій, призерів та переможців обласних спортивних змагань з баскетболу та футболу «Кубок губернатора» та «Шкіряний м’яч».

Під час свята відбулася виставка дитячих робіт образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва та збір юних майстрів. Під час збору вихованці гуртків Будинку творчості учнів представляли різні види народних ремесел та мистецтв України та інших країн, розповідали про історію виникнення виду мистецтв, в техніках яких вони працювали, та знайомили присутніх з можливостями використання виконаних виробів. Учні представляли такі техніки, як народна лялька, паперова пластика, в'язання гачком, модульне оригамі, декоративний живопис, вироби з гофрованого картону, ізонитка, квілінг, паперова пластика, соломоплетіння, витинанка, вишивка стрічками, писанкарство, вишивка хрестиком та багато інших.Присутні гості заходу мали змогу побачити зблизька учнів за роботою, запитати про секрети майстерності юних талантів та сфотографуватися на пам'ять.

З 25 квітня по 15 травня 2013 р в Будинку творчості учнів відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу юних фотоаматорів «Моя Україно!», який проводивсяз метою розвитку фотоаматорства серед учнівської молоді, пошуку та розкриття юних талантів та на виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 р. № 756\2012 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості», удосконалення виховного процесу в системі освіти. Організаторами конкурсу став Миколаївський районний БТУ. В конкурсі прийняли участь учні загальноосвітніх шкіл – Ольшанської, Кривобалківської, Шуринської, Зеленоярської, Ковалівської, Петровосолониської, Кир’яківської, Ульянівської, Кіровської, Веснянської, Степівської, Криничанської, Петрівської та вихованців гуртків БТУ – фотогурток «Зеніт» (керівник Іщенко П.Я.), фотогурток «Кадр» (керівник Палівода Т.Я.), фотогурток «Азимут» (керівник Мінаков В.А.). Фотороботи були представлені за такими номінаціями: портрет (репортажний та студійний); пейзаж; жанрове фото; позажанрове фото та експериментальне фото (застосування програми Adobe Photoshop); натюрморт; архітектура. Роботи переможців районного етапу направлені до участі в обласному етапі Всеукраїнського фотоконкурсу «Моя Україно!», де отримали високу оцінку та визнані одними з кращих в Миколаївській області.

Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва «Знай і люби свій край» проведений у квітні 2013 року з метою пошуку і підтримки обдарованих та талановитих дітей, розвитку їх творчості, художньо-естетичного виховання учнівської молоді в традиціях національної культурної спадщини.На конкурс було представлено біля 60 робіт учнів 20 шкіл Миколаївського району та вихованців Будинку творчості учнів в різноманітних техніках образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.Багато робіт, представлених на конкурс, були виконані в традиційних техніках, притаманних нашій країні: соломоплетіння, вишивка хрестиком, писанкарство, декоративний розпис, ткацтво та інші. Деякі дитячі роботи зроблені в традиціях інших країн: ошибана та оригамі, болгарський хрест, квілінг, бісероплетіння, вишивка стрічками. Кращі роботи взяли участь в обласному етапі конкурсу, з яких 8 – направлено до м. Києва на Всеукраїнську виставку-конкурс «Знай і люби свій край».

Районний етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» проведений 9 квітня 2013 року на базі районного Будинку творчості учнів відповідно до наказу управління освіти і науки облдержадміністрації від 19 лютого 2013 року № 135 «Про проведення обласного етапу щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я» у 2013 році, з метою утвердження та пропаганди здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, виявлення та підтримки талановитих підлітків.

У конкурсі взяли участь 18 команд з загальноосвітніх шкіл Миколаївського району. Програмою фестивалю передбачалося проведення конкурсу літературно-музично-спортивних міні-композицій, вікторини «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсу плакатів та фотографій.

Творчий підхід у розкритті теми, переваги режисури та акторської майстерності продемонстрували у конкурсі літературно-музично-спортивних міні-композицій команди Зеленоярської, Ольшанської, Веснянської, Радсадівської, Ульянівської, Кривобалківської, Шостаківської, Степівської, Криничанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Виступи команд були динамічні, з насиченим змістом. Сюжети виступів поєднували різні жанри, демонстрували власні досягнення у образній, трагічній, гумористичній, художньо-спортивній формах.

Декорації та реквізити вдало підкреслювали тематику популяризації, пропаганди серед дітей здорового способу життя команд Кривобалківської, Веснянської, Ковалівської ЗОШ, Нечаянської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Петрівської ЗОШ І-ІІ ступенів.

Під час проведення вікторини-конкурсу «Що я знаю про здоровий спосіб життя?» достатній рівень знань з основ збереження та зміцнення власного здоров'я і здоров'я навколишніх, принципів формування здорового способу життя серед дітей, поінформованість про СНІД і ВІЛ, харчування, фізичний режим показали учасники фестивалю-конкурсу з Зеленоярської, Веснянської, Трихатської, Криничанської, Шостаківської,Ольшанської, Іванівської, Кіровської, Ковалівської, Новобогданівської, Степівської, Радсадівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Всі команди представили фотографії та плакати глибокі за змістом. Плакати виконані в різних техніках образотворчого мистецтва. Кращими журі визнало плакати учнів Зеленоярської, Криничанської, Трихатської, Ульянівської, Ковалівської, Степівської, Комсомольської, Ольшанської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Подолання шкідливих звичок, власний погляд на формування здорового способу життя, відобразили у фотографіях юні аматори з Трихатської, Ковалівської, Ульянівської, Новобогданівської, Нечаянської, Кіровської, Кривобалківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. За підсумками районного конкурсу агітбригади Ольшанської та Зеленоярської ЗОШ гідно представили Миколаївський район на обласному етапі щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров'я».

В квітні 2013 року районним Будинком творчості учнів проведено районний відбірковий тур ІІ-го Міжнародного литовсько-українського конкурсу малюнків, плакатів і фотографій «Дружать діти на планеті».

Кращими серед плакатів та малюнків стали роботи Корнієнка Ігоря (Новобогданівська ЗОШ), Заверюхи Олександра (Ольшанська ЗОШ), Авдошкіної Надії (Кир’яківська ЗОШ), Лут Ірини (гурток «Аріадна» при Шостаківській ЗОШ), Нікічкіної Тетяни (гурток «Образ» при Петровосолониській ЗОШ), Ворони Аліни (гурток «Арт» при Радсадівській ЗОШ).

Серед фотографій якнайкраще відобразили тематику конкурсу такі учні: Бугай Андрій та Григор’єв Сергій (Зеленоярська ЗОШ), Гоцуляк Максим та Понтус Алла (гурток «Кадр» при Ульянівській ЗОШ), Подима Ірина (гурток «Азимут» при Кривобалківській ЗОШ).

Кращі роботи направлені до участі в обласному відбірковому турі ІІ-го Міжнародного литовсько-українського конкурсу малюнків, плакатів і фотографій «Дружать діти на планеті».

Районний етап Всеукраїнської виставки-конкурсу науково-технічної творчості «Наш пошук і творчість – тобі, Україно!», присвячений Року дитячої творчості проводився в березні 2013 року з метою підтримки та розвитку науково-технічної творчості учнівської молоді; пропаганди та популяризації досягнень дитячих колективів з науково-технічної творчості, пошуково-конструкторської, дослідницької діяльності, а також раціоналізації та винахідництва.

У виставці прийняли участь учні загальноосвітніх шкіл району та вихованці гуртків РБТУ.

Кращі роботи вихованців гуртків: зразкового художнього колективу «Колорит» (керівник Вербицька З.В.), зразкового художнього колективу «Арт» (керівник Коркішко О.О.), «Образ», (керівник Коркішко О.О.), «Народної вишивки», «Український візерунок» (керівник Пігур Я.М.), «Берегиня» (керівник Ілляшенко К.В.), «Веселка» (керівник Бережна Н.В.) відрізнялись оригінальністю, творчим підходом, неповторністю. 20 кращих робіт відправлені до участі в обласному етапі виставки-конкурсу.

В Рік дитячої творчості вже проведено біля 50 конкурсів, акцій, виставок, змагань, фестивалів в Миколаївському районі. Участь дітей в цих заходах дало їм змогу розкрити свої таланти та здібності, показати свою майстерність та творчість, розширити кругозір, більш глибоко пізнати традиції українського народу та рідного краю.

/Files/images/f23.JPG/Files/images/f22.JPG/Files/images/f21.JPG/Files/images/f19.JPG/Files/images/f18.jpg/Files/images/f17.JPG/Files/images/f16.JPG/Files/images/f15.JPG/Files/images/f14.JPG/Files/images/f13.JPG/Files/images/f12.jpg/Files/images/f11.jpg/Files/images/f10.jpg/Files/images/f10-1.jpg/Files/images/f9.JPG/Files/images/f8.JPG/Files/images/f7.JPG/Files/images/f6.JPG/Files/images/f5-1.jpg/Files/images/f4.jpg/Files/images/f3.JPG/Files/images/f2.jpg/Files/images/f1.JPG

Кiлькiсть переглядiв: 468

Коментарi